• biuro@bob-ogrody.pl
  • +48 796 668 416

Porady ekspertów

Projektowanie

Planując ogród, warto zastanowić się nad ulubionymi kolorami, kształtami, fakturami, a także mieć w pamięci sezonowość, która może w niezwykły sposób urozmaicić widok za oknem. Nie należy także zapominać o funkcjonalności naszego zielonego „raju”. Planując skorzystanie z usług naszej firmy serdecznie polecamy możliwie wczesny kontakt. Wprawdzie ogrody zakłada się od wiosny, tym niemniej projektowanie i planowanie zajmuje nieco więcej czasu. Decydując się na kontakt na jesieni, czy w zimie, łatwiej także o dogodny termin realizacji.

Podlewanie

Zwróć uwagę na pory podlewania; najlepszy czas to wczesne ranki lub późne popołudnia/wieczory (wybierając drugą opcję, zapobiegniesz nadmiernemu parowaniu wody).

Jeśli korzystasz z systemu nawadniającego pamiętaj aby regularnie sprawdzać czy woda dociera do wszystkich roślin.

Podlewanie roślin doniczkowych

Jeśli decydujemy się na doniczkowe rośliny na tarasie, czy na balkonie niezbędne jest regularne ich podlewanie zgodne z potrzebami roślin zamieszkujących pojemnik (inne będą potrzeby sukulentów a inne długo kwitnących roślin jak choćby oleandrów). Warto pamiętać o podlewaniu o odpowiednich porach rano lub popołudniem/wieczorem. Jeśli dojdzie do silnego przeschnięcia ziemi w donicy, najprościej wstawić ją (jeśli to możliwe) do innego pojemnika z wodą i pozwolić glebie nasiąknąć.


Przenosimy bajkę z książki wprost za twoje okno.