• biuro@bob-ogrody.pl
  • +48 796 668 416

Porady Ogrodnicze

Cięcie

Cięcie drzew i krzewów jest bardzo ważnym zabiegiem ogrodniczym. Każdy gatunek roślin wymaga odpowiedniej pory cięcia. Rozróżniamy kilka rodzajów cięć: formujące, prześwietlające,odmładzające, korygujące.

Trawnik

To wbrew pozorom bardzo trudny temat w pielęgnacji ogrodów. Aby cieszył oko piękną zielenią i sprawiał wrażenie dywanu, musi być poddany szeregowi zabiegów pielęgnacyjnych takich jak np. koszenie ,wertykulacja, aeracja, odchwaszczanie, podlewanie, nawożenie, ewentualne opryski przeciw-pasożytnicze i przeciwgrzybiczne. Dopiero wykonanie tych zabiegów spowoduje iż trawnik będzie cieszył oko.

Nawożenie

Wszystkie rośliny do prawidłowego wzrostu, kwitnienia i ewentualnie owocowania potrzebują odpowiednich nawozów mineralnych lub organicznych. Takim newralgicznym czasem do zasilania ogrodu jest wiosna.

Szkodniki

Niestety w naszych ogrodach występują nie tylko pożyteczne owady czy też ptaki. Nasze wypielęgnowane ogrody chętnie odwiedzają też nornice, karczowniki, krety czy też ślimaki (starym sposobem na walkę ze ślimakami jest poświęcenie szklanki jasnego piwa; piwo nalewamy do miseczki i wystawiamy na noc do ogrodu, następnego dnia będziemy mogli podziwiać efekty opilstwa ślimaków).
Ochrona i pielęgnacja ogrodu to temat rzeka i jeśli komuś brakuje czasu i umiejętności w tym temacie lepiej przekazać go nam do opieki.


Przenosimy bajkę z książki wprost za twoje okno.